Nędznicy cały film pl – online

Nędznicy cały film pl – online

Nov. 14, 2019France102 Min.R
Twoja Ocena: 0
0 0 votes
what going on?

Opis

Włócząc się po rozpalonym wakacyjnym słońcem gigantycznym osiedlu, dzieciaki opowiadają sobie historie z wyjazdów do rodziny w Afryce. Jeden z nich widział, jak za kradzież skutera w afrykańskiej wsi chłopka podpalono. Został z niego tylko pył. Tu jest jednak lepiej – mówią zrezygnowani. Czy na pewno? Wybryk 15-letniego Issy uruchamia koło zamachowe dramatu. Dzieciaki z kolorowych dzielnic traktowane są przez policję jak mali bandyci. Nędznicy cały film W ich świecie nie ma miejsca na szczeniackie wybryki, są przestępstwa. Do dziecka można strzelić, poniżyć go, upokorzyć. Biały policjant uważa, że to on stanowi prawo. Ale poniżanie nie jest bezkarne, zmienia chłopców w bezlitosnych buntowników. Nie mają nic do stracenia, interesy toczą się ponad ich głowami, a oni z furią i na oślep niszczą każdego, kto stanie im na drodze.

 

Nędznicy Victora Hugo to prawdziwie monstrualne dzieło francuskiej literatury XIX wieku. Na kartach powieści zawarte są nie tylko losy postaci, które chętnie adaptowano później na potrzeby różnych musicali, ale także liczne filozoficzne, historyczne i społeczne rozważania na temat kraju, narodu i kondycji ówczesnego świata. Debiutujący twórca, który w swoim pierwszym dziele odnosi się w tytule do pozycji tak wielkiej i wielowątkowej, stawia się w bardzo trudnej pozycji. Ladj Ly może zostać przez nas nazwany megalomanem lub arogantem, który chce porównywać się do gigantów, ale jego Nędznicy nie próbują uwspółcześnić książki Hugo. W swoim filmie Ly rzuca raczej długi komentarz do powieści: Francjo, tu jesteśmy, 150 lat później.

 

Widać, że Ly zna ten teren oraz panujące tu zwyczaje od podszewki, której nie waha się nam ukazać w pełnej okazałości. Poznajemy ten świat wraz z nowo przybyłym policjantem, Stéphanem (Damien Bonnard), który dołącza do zajmującego się tym rejonem patrolu. Szybko okazuje się, że panujący tu pozorny spokój jest bardzo kruchy. W dzielnicy trwa nieustanna walka o władzę i wpływy, a króluje język przemocy. Jest ekipa w żółtych kamizelkach, która wykonuje polecenia „Mera” (Steve Tientcheu), są gorliwi islamiści pod przewodnictwem Salah (Almamy Kanoute), imama o burzliwej przeszłości, a do tego tzw.Nędznicy cały film Cyganie oraz różnej maści światek przestępczy (narkotyki, prostytucja, nielegalny handel), rozrabiające dzieciaki i wreszcie sama policja, która posługuje się metodami nie mniej brutalnymi niż pozostali. To nie żaden multikulturowy tygiel, ale beczka prochu. Wystarczy iskra, by wszystko wybuchło. Nawet dziecięcy żart nie jest tu niewinny i bez konsekwencji, jeśli narusza z trudem wypracowane reguły współżycia. A co dopiero, gdy lont zapali bezmyślne i brutalne postępowanie policji.

Nędznicy cały film pl – online
Nędznicy cały film pl – online
Nędznicy cały film pl – online
Tytuł Oryginalny Les Misérables
IMDb Rating 7.8 5,862 votes
TMDb Rating 8.1 326 votes

Director

Ladj Ly
Director

Obsada

Udostępnienia0

Podobne Filmy

Joker cały film pl – online
Śledztwo Spensera cały film pl – online
Droga bez powrotu 2 cały film pl – online
Biały, biały dzień cały film pl – online
Lighthouse cały film pl – online
Countdown cały film pl – online
Doktor Sen cały film pl – online
Niewidoczne życie sióstr Gusmao cały film pl – online
Altered Carbon: Resleeved cały film pl – online
Głębia strachu cały film pl – online
(Nie)znajomi cały film pl – online
Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) cały film pl – online

Skomentuj

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website

Katalog stron